NCZI navštívil minister pre umelú inteligenciu zo Spojených arabských emirátov

Po návšteve členky kráľovskej rodiny Spojených arabských emirátov Dr. Aishi Bin Bishr privítalo Národné centrum zdravotníckych informácií ďalšiu delegáciu z Dubaja – ministra pre umelú inteligenciu Omara Sultana Al Olamu zo Spojených Arabských Emirátov, ktorý bol oficiálnou návštevou podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho. 

Jeho excelencia Omar Sultan Al Olama je ministrom pre umelú inteligenciu, výkonným riaditeľom World Government Summit, členom správnej rady Nadácie Dubai Future Foundation a zároveň zástupcom generálneho riaditeľa nadácie, členom rady pre budúcnosť digitálnej ekonomiky a spoločnosti na Svetovom hospodárskom fóre. Zo Spojených arabských emirátov (SAE) sa na Slovensko prišiel oboznámiť s potenciálnymi investičnými zámermi v oblasti Smart Cities.

Súčasťou programu Omara Sultana Al Olamu bola aj návšteva NCZI. Generálny riaditeľ Peter Blaškovitš v krátkej prezentácii zhrnul jeho excelencii činnosť NCZI, hlavne projekt ezdravie, význam a prínos elektronizácie zdravotníctva pre lekárov aj pacientov, ale aj význam zdravotníckej štatistiky. "Vysoko si ceníme znalosti a vedomosti jeho excelencie Omara Sultana Al Olamu o elektronizácii zdravotníctva na Slovensku a jeho vedúcej úlohe v tejto oblasti v rámci okolitých krajín," povedal Peter Blaškovitš. 

Rozvoj umelej inteligencie patrí ku kľúčovým výzvam využívania moderných technológií a SAE rozhodne patria medzi lídrov v oblasti progresu tohto odvetvia. Aj keď elektronizácia zdravotníctva tvorí fragment hlavnej oblasti tejto sféry, dubajská delegácia ocenila rýchly nástup, penetráciu i rozsah projektu ezdravie a tiež profesionalitu pracovného tímu. 

Je nám cťou a potešením, že sme inšpiráciou ako zvládnuť elektronizáciu zdravotníctva pre takého partnera, akým je ministerstvo pre umelú inteligenciu Spojených arabských emirátov,“ uzavrel P. Blaškovitš.

 

O organizácii:
Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) - štátna príspevková organizácia, ktorej zriaďovateľom je Ministerstvo zdravotníctva SR. NCZI je subjekt zodpovedný za realizáciu informatizácie a elektronizácie zdravotníctva v Slovenskej republike.  
Postavenie a úlohy NCZI upravuje zákon č. 153/2013 Z. z. o národnom zdravotníckom informačnom systéme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

 
 

Kontaktné údaje:

Mgr. Boris Chmel
Hovorca
Národné centrum zdravotníckych informácií 
Tel.: 0910 917 444, mail: boris.chmel@nczisk.sk, web: www.nczisk.sk