eAlerts – nonstop aktuálne informácie pre lekárov

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) predstavuje v rámci systému ezdravie svoju prvú mobilnú aplikáciu eAlerts. Je určená pre lekárov a vyvinutá tak, aby mal lekár okamžite k dispozícii najnovšie informácie týkajúce ezdravia. Na každú novú informáciu ho upozorní notifikácia.

Aplikácia eAlerts umožní lekárovi získať prehľad o aktuálnych aj budúcich udalostiach v systéme ezdravie. Sprostredkuje dôležité oznamy a pripomenie plánované udalosti. Lekár bude informovaný o dianí v ezdraví bez toho, aby musel informácie hľadať. Má ich stále na dosah. 

NCZI tak získalo spôsob okamžitej komunikácie. O náhlych udalostiach alebo zmenách sa doteraz lekári dozvedeli, až keď si otvorili e-mail alebo navštívili stránku ezdravia,“ uviedol generálny riaditeľ NCZI Peter Blaškovitš.

Aplikácia  bude lekára informovať o podstatných situáciách, ktoré v rámci systému ezdravie môžu vzniknúť, vďaka čomu bude môcť pohotovo organizovať svoju činnosť. Vznikla na základe požiadaviek lekárov na včasné informovanie v prípade zmien, noviniek a výpadkov komponentov Národného zdravotníckeho informačného systému. „Aplikáciu eAlerts vítame. Upozorní nás na zmeny a novinky v ezdraví, ako aj na výpadky systému. Budeme tak vedieť pohotovo zareagovať a namiesto elektronického receptu vystaviť papierový recept, čím predídeme konfliktným situáciám v ambulancii aj v lekárni. Lekári teraz budú mať potrebné informácie doslova poruke”, dodala všeobecná lekárka Jana Bendová zo Slovenskej spoločnosti všeobecného praktického lekárstva.

Aplikácia je pre lekára bezplatná a dostupná pre systémy Android aj iOS.  Na registráciu aplikácie eAlerts potrebuje lekár tri údaje - priezvisko lekára, kód lekára pridelený Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou  a telefónne číslo lekára.

 

Predstavenie novej funkcie ezdravie, ktorou je aplikácia eAlerts. Aplikácia umožní získať lekárovi prehľad o aktuálnych aj budúcich informáciách. Má všetky informácie k systému edzravie vždy k dispozícii.

 

 

Kontaktné údaje:

Mgr. Boris Chmel
Hovorca
Národné centrum zdravotníckych informácií 
Tel.: 0910 917 444, mail: boris.chmel@nczisk.sk, web: www.nczisk.sk